O těchto webových stránkách...

Smyslem těchto stránek je vytvořit si především pro vlastní potěšení takový malý cestovatelský deníček, který nám bude časem připomínat, kde všude jsme byli, co všechno viděli a co už třeba i trochu zapomněli a kam je tedy třeba se vrátit. Vše doplněno obrázky a základními informacemi o navštívených místech. Příspěvky nejsou řazeny chronologicky, ale tak, jak se mi je podařilo publikovat. Časová posloupnost jednotlivých aktivit je pak patrná na vytvořené časové ose cest. Možná na někoho působí tvoření takových stránek jako určitý archaismus, neboť „in“, „cool“ a „trendy“ je Facebook, Instagram a kdo ví co ještě. Já jsem však tak nějak ze staré školy, takže fandím klasickým webovým stránkám, které jsou celé mé, budu na nich mít co já chci a kde chci a nebude mi nikdo nic diktovat a podsouvat, jak tomu v případě sociálních sítí prostě je. Ano, vždy je něco za něco a já si vybral tuto cestu. Na Facebook, neboť jej sleduje kopec našich společných přátel, známých a kamarádů, utrousím tak maximálně odkaz, že jsme zde publikovali nový příspěvek.

Něco málo o z historie těchto stránek

Spuštění webu

2.9.2018 v 14:26 hod. byl spuštěn tento web HANIČKA a MILAN: Cestování, putování a jiné toulání. Nápad na tuto podobu cestovatelského webu jsem dostal během putování (jak jinak) někde mezi Českou Kanadou a Novohradskými horami.

Úprava stránek

Filozofie i design stránky se postupně změnil z původně zamýšlené časové osy událostí a zážitků na sbírku příspěvků z našich nejrůznějších cest. Co se designu týče, nové příspěvky, i přepracování některých starých, je nově realizováno pomocí Elementoru a v nové šabloně Spacious.
5.6.2019

Úprava stránek

Tak nakonec se design stránek ještě kousek posunul a je vytvořen zcela ve vlastní režii na základě minimalistické základní šablony Hello Elementor a Elementoru Pro. Podobu stránek mám do detailu ve svých rukou a mohu ji zcela přizpůsobovat svým představám.
25.7.2019

HTTPS

Pro zvýšení bezpečnosti či spíše důvěryhodnosti těchto stránek byl dnes proveden přechod na protokol HTTPS, umožňující šifrovat komunikaci mezi serverem a klientem (z pohledu návštěvníka tohoto webu je to vlastně k ničemu, neboť se nikam nepřihlašuje a nic důvěrného nepřenáší, ale cop kdyby) a potom garantovat důvěryhodnost, tedy že tento web je opravdu ten web, který má být a ne nějaký jiný.
12. srpna 2019

Design a struktura webu

Přepracován design webu a trochu byla změněna i jeho struktura.
10.5.2020