ODKAZY

Při plánování cest, ale i při zpracování povídání o nich je třeba využívat nejrůznější informační zdroje tak, aby jsme v navštívené oblasti nic neminuli a nevynechali a současně abychom se o navštívených místech dozvěděli co nejvíce podrobností, zajímavostí a faktů. A tak jsem nejčastěji využívané zdroje shrnul na tuto stránku.

Turistické známky

Skvělé vodítko k zajímavým místům, které rozhodně stojí za to je navštívit.

Kyselky a minerální prameny

Především cenný přehled minerálních pramenů v mapě doplněný podrobnými informacemi na dané téma.

Web - Menhiry

Seznam menhirů na území České republiky

Stránky jsou svým vzhledem sice trochu prehistorické, nicméně obsahují naprosto nedocenitelný přehled nejrůznějších menhirů a jiných zajímavých kamenů na území naší republiky.

Bez kempu

Zajímavé inspirativní stránky na téma kempování na divoko.

MAPY

Bez mapy se z cesty rychle stane bloudění. Já sice tvrdím, že to, co možná vypadá jako bloudění, je ve skutečnosti hledání a nalézání doposud nepoznaného. Nicméně bez dobré mapy člověk snadno na své cestě mine zajímavá místa, ke kterým se pak složitě musí či spíše chce vracet. Navíc mapy mě odjakživa fascinovaly, protože prostě vedly k odhalení nejrůznějších tajemství. Tajemství krajiny, přírody i lidského snažení. A dnešní digitální doba nabízí doslova nepřeberné množství nejrůznějších mapových podkladů, zdrojů a informací. Až se člověk snadno zahltí a ztratí orientaci. Proto jsme si připravil drobný přehled zajímavých map používaných při plánování cest, ale i při hledání odpovědí na otázky typu „cože jsme to tam vlastně viděli“?

Mapy - Mapy.cz

MAPY.CZ

Základní mapový portál umožňující plánování, ale i vyhodnocování zaznamenaných tras nad různými mapovými podklady se spoustou neustále se rozšiřujících bodů zájumu.

Mapy - OpenStreetMap

Open Street Map

Skvělá alternativa k velkým komerčním mapovým projektům, která díky komunitě lidí kolem co do obsahu raketově roste a obsahuje nepřeberné množství detailních informací, které jsou v terénu vždy vítané.