TURISTICKÉ ZNÁMKY

Fenomén dřevěných turistických známek nás zaujal již před lety a dodnes nepustil. Dnes se sice nabízí celá řada dalších turistických sběratelských předmětů ať už nálepek, výletek, štítků, mincí a podobně. My zůstáváme věrni dřevu, které naše cesty symbolicky propojuje s přírodou, kterou se tak rádi necháváme obklopovat. Níže jsou uvedeny přehledy našich Osobních turistických známek, které jsme někam umístili a Získaných turistických známek z našich cest.

Získané turistické známky

Přehled turistických známek, které se nám podařilo získat během našich cest.

Věnované Osobní turistické známky

Mimo osobních turistických známek zanechaných na zajímavých místech jsme se rozhodli i pro jejich příležitostné věnování vhodným osobnostem. Tyto jsou pak místo pořadového čísla opatřeny autentický věnováním:

U příležitosti Zimního Bludníčku 2020 byla předána ve Špejcharu následující věnování:

  • Velkému cestovateli – Honza
  • Za věrné služby – Standa
  • Za první oreienťáckou kontrolu – Doktor a Irča
  • Za vyplašenost – Vlaďka

Naše Osobní turistické známky

Někdy koncem listopadu 2018 jsem si všiml na Facebooku Turistických známek informace, že je možné nově objednat si výrobu Osobní turistické známky. Turistické známky sbíráme už nějakou dobu, přičemž sympatické nám na nich je jednak dřevěné provedení a poté i nutnost redukovat motiv do jednoduché a výstižné grafické podoby. Inu v jednoduchosti je krása. Neváhal jsem tedy a hned začal zjišťovat co a jak. Neodradila mě ani nutnost jich objednat napoprvé hned 100, prostě má to kouzlo a styl. A když jsem uviděl grafický návrh, už nešlo odolat.

A tak stačilo pár emailů a pár týdnů trpělivosti a balík se známkami dorazil. A jaký s nimi máme záměr? Tak nějak je zajímavě rozesít po světě. Něco věnujeme a něco bychom chtěli nechat na zajímavých navštívených místech. Pokud někoho napadne zadat do Googlu „Cesty Haničky a Milana“, dostane se až sem a má možnost se o nás a našich cestách něco dozvědět a něco nám napsat. Známky na obvodu popíšeme (vypálíme) minimálně pořadovým číslem, aby se dal jejich případný pohyb zaznamenat a vystopovat (tedy se o to alespoň pokusíme). Pokud Vás tedy nějak zaujmou nebo je někde objevíte, budeme rádi, když nám o nich něco napíšete (kdy se objevila, kde se objevila, za jakých okolností se objevila). Všechna pole jsou volitelná, nepovinná, spíš pro možnost zpětné vazby.

Vzkazy k nálezům našich osobních turistických známek